Így kerülheted el a strandon az intim bőrfertőzéseket
Tudtad, hogy az emberek többsége nem zuhanyozik le, mielőtt belemegy a medencébe?
Kínos, de tényleg ez a helyzet. Felmérések szerint az emberek alig 40%-a tusol a csobbanás előtt. Ez nemcsak a bacik miatt aggasztó. A vízbe kerülő izzadság, a naptej és egyéb kozmetikumok maradványai semlegesítik a fertőtlenítőszerek hatását, ezért a kórokozók nagyobb számban tudnak elszaporodni a medencében. Nem csoda, hogy az intim bőrfertőzések többségét a nyári hónapokban szedjük össze…
a szőrtelenítéssel járó sérüléseket lehetetlen megúszni
Az egyik legfontosabb intim higiénés szabály, hogy sérült bőrrel soha ne menjünk a vízbe! Még az egészen pici sérüléssel sem! Fürdőzés közben még egy mikroszkopikus sérülés is csúnyán elfertőződhet és akár az egész nyaradat megkeserítheti.
Ezért veszélyes közvetlenül strandolás előtt szőrteleníteni
Mindegy, hogy a borotvát, az epilátort vagy a gyantázást részesíted előnyben, a szőrtelenítéssel járó mikrosérüléseket lehetetlen megúszni.
Ezeket a sérüléseket általában észre sem veszed, annyira aprók, de a kórokozók számára nyitott kaput jelentenek.
Megfelelő higiéniai körülmények mellett a bőröd hamar meggyógyítja magát, de a szőrtelenítést követő napon még szinte védtelen a fertőzésekkel szemben!
Szőrtelenítés után mindig hagyj időt a bőrödnek regenerálódni. Várj egy napot és csak utána csobbanj! Az elővigyázatosság indokolt, mert a strandon ők is ott lesznek:
1. HPV-vírusok
Több más mellett vírusok felelősek a szemölcsök kialakulásáért is. Könnyű őket elkapni, mert a fertőzöttekről levált hámsejtekkel a vízben lebegve fertőznek. Nemi szervek környékén különösen veszélyesek!
2. Baktériumok
Az intim bőrfelületen kialakuló kellemetlen gyulladásos tünetekért és a viszkető kiütésekért, amelyek például a dermatitis nevű fertőzés következtében alakulnak ki, jellemzően baktériumok felelősek.
3. Gombák
A vizes fürdőruha, a nyirkos törölköző kitűnő életfeltételeket biztosít a gombáknak. Nem csoda, hogy strandolás után sok nő szenved a hüvelygomba tüneteitől. A gombák ugyanakkor könnyedén megfertőzik a felázott bőrszövetet is…
Ismerős tünetek?
A strandolás után megjelenő intim kiütések, pattanások vagy az egybefüggő intim bőrpír jelenléte arra utal, hogy a bőröd nem volt felkészülve a kórokozókkal való találkozásra…
Szerencsére van megoldás! Gyere, mutatom:
Így nyaralhatsz intim maceráktól mentesen
Mit csinálj, ha mégis baj van?
Az intim bőrpír az egyik leggyakrabban előforduló nyári bőrprobléma. Jellemzően frissen szőrtelenített bőrfelületen jelenhet meg strandolás után. Többnyire hám eredetű, fertőzéses gyulladás következménye.
A Mélysejtes Elixírt épp az ilyen jellegű panaszokra fejlesztettük ki!
Az intimkozmetikumban található panthenol, a plant stem cells, és a növényi hialuron javítja a bőr hidratáltságát, csökkenti a gyulladást és segíti helyreállítani az egészséges szöveti szerkezetet.
Helló Nyár! Viszlát Bőrpír!
Így számolj le az intim pöttyökkel
A szeméremdombon és a fenéken megjelenő gyulladt pattanások és kiütések legtöbbször bakteriális eredetű fertőzés következtében alakulnak ki. Az ázott, felpuhult bőrszövet fogékonyabb a fertőzésekre, ezért ha tartósan izzadsz vagy hosszabb időt töltesz a vízben, nagyobb eséllyel jelennek meg intim pattanások a bőrödön.
Az Intim Bőrmegújító Szérum mélyen tisztítja a bőrt, hatóanyagai megakadályozzák a gombák és baktériumok szaporodását.
A szérum serkenti a bőranyagcsere folyamatokat, támogatja a sejtmegújulást és fokozza az intim bőrfelület természetes ellenállóképességét.
Szia Nyár! Viszlát pöttyök!
Az intim bőrápolás mindig fontos, de a nyári hónapokban különösen felértékelődik. Most még fontosabb, hogy vigyázz magadra és törődj magaddal. Mindenhol…
Legyen szép nyarad!
Kriszti 🙂
Köszönöm, hogy ide kattintasz!